W zbiórce żywności "Podziel się dobrym posiłkiem" przeprowadzonej w dniach 29-30 września zebrano 646 kg żywności. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy - uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach oraz z Zespołu Szkół im.ks.prof. Tischnera w Dobczycach, którzy ofiarnie zbierali żywność w 7 sklepach na terenie naszej Gminy, tj.: w Supermarkecie „Jan”- ul.Mostowa, Podgórska, Witosa, ”Delikatesach Centrum”- ul.Marwin, Rynek, Brzączowice, oraz Supermarkecie „Biedronka”. Zbiórka żywności była możliwa dzięki uprzejmości kierownictwa sklepów, zaangażowaniu nauczycieli prowadzących wolontariat:  "Klub Ośmiu", "Wolontariat", udziale Harcerzy oraz ofiarności mieszkańców naszej Gminy. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach, który był wraz z Bankiem Żywności współorganizatorem zbiórki przekaże żywność 50 rodzinom z naszej gminy znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Bardzo dziękujemy!