Przyłączając się do celu Banku Żywności, jakim jest zmniejszanie obszarów niedożywienia na terenie Małopolski i przeciwdziałanie marnowaniu żywności, serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do przyłączenia się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności, która odbywać się będzie w dniach 16-17 marca. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach, który jest organizatorem zbiórki na terenie naszej Gminy we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie, może liczyć na współpracę sklepów, w których odbywa się zbiórka a mianowicie: Supermarketu „Jan”- ul.Mostowa, Witosa, sieci sklepów ”Delikatesy Centrum”- ul.Marwin, Rynek, Brzączowice, oraz supermarketu „Biedronka”. Kluczem do powodzenia zbiórki jest udział młodzieży - wolontariuszy, którzy wręczają ulotki i zachęcają do oddania dowolnego długoterminowego artykułu żywnościowego do kosza oznaczonego plakatem zbiórki. Ostatnia - Świąteczna Zbiórka Żywności odbywająca się w grudniu 2017 r. pozwoliła na obdarowanie 74 rodzin. Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się wspólne działanie na rzecz innych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

                                                                                                                                               Dyrektor i pracownicy MGOPS