Okres świąteczny to czas, w którym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej wymagają szczególnej pomocy. Dlatego też dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym i przed Bożym Narodzeniem, Banki Żywności organizują zbiórki żywności, w które angażuje się na terenie naszej gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach. Jako współorganizator zapraszamy do udziału organizacje wolontariackie. Podczas zbiórek żywności zachęcamy do kupowania produktów, takich jak olej, mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy czy słodycze, dbając w ten sposób o zapewnienie osobom potrzebującym pełnowartościowych posiłków. W Świąteczną Zbiórkę Żywności angażuje się co roku ponad 50 000 wolontariuszy na terenie Polski. W naszej gminie wolontariusze - młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1, ze Szkoły Podstawowej nr 2 - "Wolontariatu Lolek", "Wolontariatu" ze Szkoły Podstawowej w Brzączowicach, oraz z "Klubu Wolontariackiego" Zespołu Szkół im. ks.Józefa Tischnera w Dobczycach będzie dyżurować przy oznakowanych koszach na terenie sklepów: Supermarket „Jan”- ul.Mostowa, Witosa, sieci sklepów ”Delikatesy Centrum”- ul.Marwin, Rynek, Brzączowice, oraz supermarketu „Biedronka” w dniach 29-30 listopada. Serdecznie zapraszamy do udziału.